facebook twitter myspace
Potrzebujesz wtyczki flash.
O nas

KIM JESTEŚMY?

        Jesteśmy maszoperią dzielnego, komfortowego, pełnomorskiego jachtu żaglowego. Kilka lat temu kupiliśmy jacht, zbudowany pod symbolem Y-34 w stoczni produkującej Elany, dla jej szefa, do udziału w regatach. Dlatego że ta jednostka różniła się od seryjnych , urzekła nas nieco tradycyjnym sportowym kształtem i mocnym takielunkiem. Przez pierwsze lata po zakupie modernizowaliśmy surowe wnętrze jachtu tak, aby wygodniej oddawać się turystyce i nie stracić przytulnego charakteru drewnianego mahoniowego wnętrza.


ZAŁOGA

          Od maja do pażdziernika pływają z nami członkowie, naszych rodzin i znajomych. Organizujemy również 2-3 rejsy w sezonie dla osób z poza naszego grona. Zazwyczaj po rejsie, nowe załogi utrzymują z nami stały kontakt . Poza sezonem przyjeżdzamy  do naszej mariny, aby pomieszkać na jachcie w posezonowej ciszy, spotykać sie z Chorwackimi przyjaciółmi i popracować przy jachcie. Czasem zabiera się ktoś, kto planuje rejs z nami w przyszłości , chce zobaczyć jacht, marinę i zwiedzić Pulę.


GDZIE PŁYWAMY?

          Najczęściej pływamy po północnym i środkowym Adriatyku. Rejs zaczyna się w historycznej miejscowości Grado (Włochy) ,Pula (Chorwacja) lub Portoroż (Słowenia) i prowadzi nas w kierunku wybrzeża Słowenii lub Włoch (np. do Wenecji i dalej na południe). Poczatek sezonu najcześciej odwiedzamy malownicze wysepki chorwackiego Adriatyku. Nurkujemy w czystych zatokach. Miejsce startu i rejon żeglugi planujemy wcześniej, natomiast ostateczną trasę ustala się na miejscu (jesteśmy zależni od wiatru).
Co roku odkrywamy nowe miejsca i malownicze zakątki mimo że przyjeżdzamy tu ponad 30 lat. Do starej Jugosławii przyjeżdżalismy nurkować w wodzie o widoczności 40 m .Często telefonuje do nas ktoś, kto wybiera sie do Chorwacji na wczasy i potrzebuje popytać gdzie, co i jak , a my chętnie z każdym porozmawiamy, o tym co wiemy.


INNI O NAS
Do tych co z nami pływali też można telefonować:

Wojtek   502310848  - Warszawa

Iwona    519305200   - Sosnowiec

Witek    601404005   - Czestochowa

Wojtek  797580703   - Kielce

Ryszard 601170549   - Legnica

Murphy Lady 2019. Designed by KN