facebook twitter myspace
Potrzebujesz wtyczki flash.
Rejsy

       

  

 Nasze rejsy róznią się od organizowanych przez firmy czarterowe. Na jachcie przebywa mało osób 4-6. W składzie załogi są członkowie maszoperii, nasi przyjaciele i goscie. Zawsze prowadzi go ktoś z nas. Aby nie płynąc w przypadkowym składzie, przed rejsem staramy się spotkać i poznać z nieznajomymi. Wtedy atmosfera rejsu jest przyjacielska od początku. Czasem ktoś z gosci zabiera się na techniczny wyjazd przed sezonem. Dla wielu żeglarzy bez praktyki morskiej, to dobre warunki, by łagodnie zrobić przejscie z Mazur na wiekszy akwen i czarterować jacht samodzielnie. Pomagamy w praktycznej nauce nawigacji i manewrówki. Staramy się unikać niespodzianek na morzu. Rejs ma być spokojny i bezpieczny. Program i trasa są za kazdym razem inne. W ten sposób wszyscy poznajemy coraz to nowe zakątki Adriatyku. 

 

        Wakacje  2016                                           

 

   

 

       Kolejny sezon nietypowej pogody. Chłodne ja na Chorwacje wakacja .Pogoda zaskakiwała rzadkimi dla wakacyjnych miesiecy silnymi wiatrami.Dlatego czasem należałozmienić plany, lub trasę. Doskonali chorwaccy synoptycy mieli trudności w prognozowaniu pogody. Może nowy sezon 2016 będzie pogodowo typowy. Czyli wakacje, bardzo ciepły lipiec i słabsze wiatry, sierpień mniej upalny, a wiatry dalej łagodne, wrzesień, przynajmniej od połowy z niespodziankami i silnym wiatrem jak w pazdzierniku. 


 

czerwiec -północ -południe Do Słowenii Włoch i z powrotem na Istrię                                

 

 Rejs majowy w chłodniejszej Chorwacji jest mniej atrakcyjny. Dlatego w tym roku żeglowanie na serio zaczynamy od czerwca.
Chcemy rejs zaplanować duzo wcześniej.Tak aby mogł dojść do poznania sie i dobrania załogi przed rejsem. Mamy wtedy gwarancję dobrego doboru i spokojnego przygotowania rejsu.
Wypływamy z Puli . Popłyniemy na połnoc zobaczyć stare miasta portowe Istri. Rovinij, Vsar, Umag i dalej Portoroż,Isola lub Piran w Słowenii. Zakotwiczymy też w Limskim fiordzie.Mała zaloga 4-5 osób, więc kazdy ma mieć czas na trenowanie manewrów i obsługi jachtu.Na jachcie jest w pełni wyposazony kambuz, więc zabieramy z kraju sporą cześc zywnosci aby nie tracic czasu na zakupy.Trasa pomyslana jest tak aby mozna przedluzyc rejs i zabrać sie na drugi tydzień,
 na południe Istri i dalej wzdłuz wschodniego jej wybrzeża. Z Puli na Kamieniak , Porec , dalej Zaliv Rasa, Stary port Cres i moze dalej w kierunku Wielkich Wrót do Rabac.Płyniemy w 4-6 osób zwiedzamy, kotwiczymy w zatokach.

 

     Ciepły spokojny lipiec Istria - Wyspy                                                             

 Lipcowa Dalmacja.

 

To rejs w którym chcemy odwiedzić dalsze zakątki wysp Dalmacji . Zaglądnąć do małych miasteczek jeszcze cichych i niezatłoczonych turystami. To rejon najbardziej czystej i przejrzystej wody. Bedziemy więc szukać wiecej okazji do nurkowania i pływania. W planowaniu dziennych tras pomyslimy o dłuższych odcinkach. 
Wypłyniemy z Puli w kierunku południowym na Susak, dalej Premuda, Ist, Molat.Opłyniemy Długi Otok. Zajrzymy do Rogoznicy.A może Silba, Olib, Cres. Przepłyniemy co najmniej 200 Mil. Trasa zalezy od pogody i wiatru. Chcemy aby rejs był spokojny i bezpieczny.Przy tym programie załoga ma duzo możliwosci by poćwiczyc manewry i poznać praktyczna nawigację, tak aby w przyszłości popływać samodzielnie czarterowanym jachtem. Zabieramy z kraju znaczna częśc zywnosci.Pełne wyposażenie kambuza pozwoli na niezależność . Rejs zakończy się w naszej marinie w Puli. 


                                    Wakacje. sierpień - Kvarner                               

 

Wakacje lipcowe na Kvarnerze.
To rejs w którym zobaczymy Wielkie Wrota i Velebit, skad wieje Bora. Zaczynamy w Puli. Płyniemy wokół wschodniego brzegu Istrii, zagladając do zatok i miasteczek. Zahaczymy o wyspę Cres. Odwiedzimy Krk, Rab, Pag, Ilovik. Może Silbę, Losinij, Unije.
Noclegi w marinach, tam gdzie jest więcej do zwiedzania, a na kotwicy lub boi, gdzie zatoka i czysta woda zachęca do nurkowania .
Na jachcie jest kilka kompletów ABC. A w tym rejonie nie brakuje ładnych zatok. To też akwen, gdzie jest do zobaczenia wiele starych miast portowych, o indywidualnym niepowtarzalnym charakterze. 


 

                                                    Wrzesień - ciepły,spokojny, nieco wietrzny     

 

 Rejs wrześniowy ma swoje atuty i stanowi dobre zakończenie sezonu i ewentualne uzupełnienie drugim wypadem na wodę. Woda jest ciepła, a juz nie ma upałów. Wiatr zywszy niż w wakacje a czasem sztormowy. Jachtów znacznie mniej na wodzie i w małych portach można stanać w miejscach w sezonie niedostępnych. Turystów juz znacznie mniej, ceny juz posezonowe.

 

Termin sam sie ustali w zależności od składu załogi. A może bedzie to załoga 50+.Trasa na dwa warianty. Albo na południe w spokoju pospacerować po starych chorwackich miasteczkach, albo na pólnoc do Włoch po  kontakt z historią.

 


 


       

 

Murphy Lady 2019. Designed by KN